KAMIEŃ NATURALNY – CZYSTE PIĘKNO NATURY
Każda fontanna z naturalnego kamienia firmy seliger ® jest drogocennym, artystycznym i ręcznie wykonanym arcydziełem. Materiały użyte do stworzenia tych fontann powstały miliony lat temu w naturalny sposób, dzięki czemu różnorodność minerałów oraz ich odcieni będzie nieustannie Was zachwycać.
Fontanny z naturalnego kamienia to coś znacznie więcej niż tylko elementy dekoracyjne. Pozwalają osiągnąć otoczenie pełne dobrej energii zgodnie z zasadami sztuki Feng Shui:
„dobroczynny i nieustanny ruch wody aktywuje witalność”.

Calgary
Calgary to idealne połączenie naturalnego kamienia ze stalą nierdzewną. Ta najwyższej klasy fontanna łącząca w sobie elementy stali nierdzewnej oraz naturalnego kamienia wprowadza do otoczenia atmosferę wyciszenia i dobrego samopoczucia. Znaki widoczne za ścianą wody symbolizują chińską ceremonię parzenia i picia herbaty.

1a1b

Kingston
Kingston to fontanna w kształcie kuli ze stali nierdzewnej oraz naturalnego kamienia.
Ta ekskluzywna kulista fontanna pomoże wprowadzić spokojną atmosferę w Waszym domu.

2a2b

Montreal
Wzór Montreal jest połączeniem naturalnego kamienia oraz stali nierdzewnej.
Ta kolumnowa fontanna pomoże Wam uzyskać stan odprężenia oraz dobrego samopoczucia.

3a3b

Tian
Tian to produkt wykonany w całości z naturalnego kamienia, dzięki czemu wprowadza do pomieszczenia wyjątkową atmosferę łagodności i spokoju. Znak umieszczony na płycie przedstawia znak Buddy.

4a4b

Guo
Fontanna z naturalnego kamienia. Wygrawerowany w kamieniu kwiat symbolizuje jedność z życiodajną wodą.

5a5b

Mandala
Witalność – woda spływa perliście po kilku poziomach kamienia. Dzięki tej fontannie zgodnej z zasadami Feng Shui będziesz w stanie stworzyć oazę witalności, sukcesu i dobrobytu w Twoim otoczeniu.

6a6b

Dao Ling
Fontanna ta została zaprojektowana w taki sposób, aby połączyć kilka elementów w spójną całość i odwzorować zasady filozofii Feng Shui. Oświetlenie symbolizuje ogień. Kamień – naturalnie pochodzący z Ziemi – symbolizuje jej moc, metal pozwala złączyć
cztery kamienne sznury, podczas gdy woda opływa wszystko dookoła.
Niezmiernie przyjemny dźwięk pluskającej wody oraz efektowny wygląd tej fontanny z kamienia naturalnego stanowią wspaniały dodatek do każdej przestrzeni zarówno życiowej, jak i biznesowej.

7a7b

Sala
Szczęście – podaj dłoń swojemu szczęściu przy pomocy Buddy i wody! Chińczycy wierzą, że postawienie statuetki Buddy w domu lub biurze przynosi szczęście, zdrowie i dobrą passę w życiu. Kiedy jest to połączone z płynącą wodą
– mądrość pochodząca z nauki Feng Shui bierze górę, ponieważ nawet w samej nazwie „Shui” oznacza wodę. Ten posążek pomoże energii swobodnie płynąć w otoczeniu.

8a8b

Yang
Przeciwstawienie – można pomyśleć, że ta fontanna łączy w sobie dzień i noc.
Ciemny kamień symbolizujący noc sprawia wrażenie twardego i magicznego. Miedziana
aplikacja symbolizuje słońce lub dzień. Zgodnie ze starymi azjatyckimi wierzeniami
fontanna ta przedstawia idealne i harmonijne połączenie.

9a9b

Sidu
Sidu – fontanna, w której łączą się wszystkie elementy Feng Shui.
Zgodnie z filozofią Feng Shui wszystko na tym świecie jest przypisane jednemu z pięciu fundamentalnych elementów: okrągły kształt symbolizuje słońce – ogień. Halogenowe światło zostało celowo osadzone w metalowej oprawie. Kamień wydobyty z ziemi aż do XIV wieku naszej ery był nazywany „odłamkiem drewna”. Płynąca woda spaja te elementy. Chińczycy uważają, że każdy z tych pięciu elementów musi być w harmonii z pozostałymi, aby zagwarantować optymalny przepływ energii życiowej.

10a10b

Suna
Woda nieustannie szumi rozbijając się o kamienną ściankę niczym miniaturowy wodospad i pozwala Ci wprowadzić się w stan odprężenia. Zgodnie z zasadami Feng Shui tak wodospady, jak i wewnętrzne fontanny – jeśli są zbudowane i ustawione z poszanowaniem zasad Feng Shui – stymulują pozytywną energię życiową Chi i przyciągają dobrobyt i powodzenie we wszelkich sferach życia.

11a 11b

Guan
W filozofii Feng Shui uważa się za korzystne, jeśli z okien domu lub biura widać powolnie płynącą wodę. Niestety bardzo niewiele domów i biur nie cieszy się tak korzystną lokalizacją. Dlatego też projekt tej fontanny został tak przemyślany, aby sprawiać wrażenie spokojnie płynącej rzeki. Rzeki zapewniają doskonały przepływ energii życiowej Chi, który zapobiega tak zwanemu negatywnemu uwięzieniu energii w pomieszczeniach. Dzięki niej Chi może płynąć swobodnie.

12a 12b

Masao
Poziom po poziomie woda zmierza w dół tej wyjątkowej fontanny wykonanej z kamienia naturalnego.
Masao swoim kojącym wyglądem zachęca do relaksacji i medytacji.

13a13b

Tao
Woda spływa po stopniach tej fontanny niczym po wodospadzie. Poruszająca się woda uwalnia energię i symbolizuje dobrobyt oraz odzwierciedla nauki Feng Shui.
Kalcytowa kula dopełnia całości i nadaje fontannie harmonijny wygląd, będący synonimem intuicji.

14a14b

Kasumi
Fontanna ta wykonana z okrągłych płytek kamiennych dzięki swojemu precyzyjnemu wykończeniu oraz delikatnej, harmonijnej konstrukcji pozwala stworzyć w pomieszczeniu oazę spokoju oraz przyciąga uwagę skłaniając do oddania się medytacji w tym pędzącym świecie.

15aBez tytułu

Ardo
Woda delikatnie prześlizguje się po koncentrycznie ułożonych płytach z naturalnego kamienia. Dobroczynnym efektem tej małej oazy medytacji jest możliwość dotarcia do ciszy i własnego ja.

16a16b

Bao
Zamknij oczy, wsłuchaj się w plusk wody dający kojące wyciszenie jednocześnie wdychając zdrowe powietrze, które zagościło w Twoim otoczeniu. Daj się pochłonąć uczuciu odprężenia i odzyskaj siły po męczącym dniu. Wszystko to możesz osiągnąć dzięki naszej ściance wodnej. Ścianki wodne doskonale poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych oraz biurowych, ponieważ wychwytują drobiny pyłu i kurzu oraz jonizują powietrze jednocześnie je nawilżając dzięki procesowi systematycznego i naturalnego procesu parowania wody.
Proces ten zdecydowanie poprawia nawilżenie powietrza zapobiegając tym samym nadmiernemu wysuszaniu naszej skóry oraz błon śluzowych

17a17b

Sias
Woda spływa spokojnie w dół ścianki wodnej w nieprzerwanym cyklu.
Woda daje życie i pozwala co roku lasom rozkwitać zielenią. Las jest pokarmem
dla ognia. Popiół staje się pokarmem dla ziemi użyźniając ją i pozwalając, by z czasem wytworzyła metal. Metal i minerały stają się częścią wody. Zgodnie z zasadami Feng Shui
przepływ wody pozwala uzyskać w pomieszczeniu komfortowy mikroklimat i uwalnia nowe pokłady energii.

18a18b